Trpasličí lekníny , kterým se také říká mini lekníny, jsou vhodné pro pěstování v miskách, akváriích nebo nejrůznějších nádobách. Můžete jimi ozdobit terasu, . Při pěstování trpasličích leknínů je nutné dbát na několik detailů. Lekníny miniaturní ( trpasličí ). Hloubka vodního sloupce pro pěstování těchto kultivarů leknínů se doporučuje v rozmezí - cm.
ROSTLINY NEZASÍLÁME, JE . Daří se jim také v mísách na terase, zídce nebo na balkoně. Ideální hloubka vody je 10- 30 . Je to důležité zejména u leknínů - lze si vybírat mezi desítkami forem od nejmenších trpasličích pro hloubku od pěti centimetrů až po robustní . Kromě půvabného květu mají některé lekníny atraktivně mramorované listy. Pro miniaturní vodní plochy se hodí trpasličí bílý ´Pygmea Alba´ oblíbený žlutý ´ . Od té doby je původní sbírka leknínů postupně doplňována kultivary z domácí i zahraniční produkce.
V současné době je v naší sbírce zastoupeno cca 1variant . Pro menší nádrže a okrasné nádoby je ale lépe použít trpasličí lekníny. Stejně ošidná je i doporučovaná hloubka vody. Kolísá od jednoho metru pro silné . Nymphaea Pygmaea Alba, hv 5-3 d 3-- trpasličí leknín je nutné přes zimu umístit ve sklepě, 30-. Velkokvěté lekníny vyžadují větší hloubku, vedle nich ale existují i trpasličí lekníny , které se spokojí s menším prostorem. Jedním z těchto trpasličích leknínů je i ´ . Pokud nemáte dostatečně velké jezírko nebo chcete mít leknín na balkoně, pořiďte si trpasličí leknín , který si vystačí s hloubkou 5 . Zimovzdorné lekníny Každá rostlina v naší nabídce má ke svému názvu přiřazené číslo.
Konkrétní rostliny mají své požadavky. Prosím o radu, zkušenost s pěstováním trpasličích druhů leknínů. Lze úspěšně pěstovat tento leknín např. Pro střední a větší druhy je vhodná hloubka od centimetrů do metru . Pro trpasličí lekníny je nejvhodnější hloubka oddenku pod hladinou do dvaceti centimetrů.
U středně velkých odrůd od čtyřiceti do sedmdesáti centimetrů a velké . Tmavě růžový až červený květ, přibližně cm.
Mladé listy fialovohnědé postupně zelené, ale výrazně větší než u předešlých trpasličích leknínů. Mezi známé druhy leknínů patří například leknín bílý (Nymphaea alba). Naopak trpasličí lekníny v hlubší vodě hůře kvetou. Velké, malé, trpasličí a také bílé, růžové či žluté misky leknínů vykvétají na hladinách jezírek, tůní, ale i sudů na dešťovou vodu od konce května až do podzimu. Existují i miniaturní druhy leknínů, které můžete pěstovat i na balkóně.
Nejprve musíte jezírko . Jestliže to není možné, přemístěte i trpasličí lekníny do nádoby nebo do pytle s vodou a uložte taktéž v chladných mrazuvzdorných prostorech.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.